• Wpisów: 31
  • Średnio co: 46 dni
  • Ostatni wpis: 2 lata temu, 12:50
  • Licznik odwiedzin: 7 080 / 1482 dni
 
silence87
 
Dziś troszkę o zdobieniach paznokci Mehndi. Metoda znana nie od dziś ale ja w sumie niedawno  zaczęłam wykonywać takie zdobienia. Warto czy nie oceńcie sami ;)
Zacznijmy może od tego  co to jest zdobienie Mehndi?
MEHNDI jest to zdobienia paznokci za pomocą  RAPIDOGRAFU bądź STYLOGRAFU.

RAPIDOGRAF to taki przyrząd do rysunku technicznego, do którego należy wlać specjalny tusz kreślarski. Jest to niesamowicie atrakcyjna metoda zdobienia paznokci charakteryzująca się wykonaniem niezwykle precyzyjnej i cienkiej linii. Rapidografem można wykonać ozdobne ornamenty, zawijaski, najmniejsze detale i spiralki. Ograniczeń nie ma. Im większa fantazja tym piękniejsze wzory.

DSC_0676.JPG


DSC_0678.JPG


STYLOGRAF natomiast jest piórem, które służy do tworzenia niewiarygodnie pięknych wzorów na paznokciach przy użyciu rzadkich farb akrylowych, akwarelowych, kolorowych żeli oraz lakierów hybrydowych. Oczywiście w praktyce nie jest to takie proste. Tu wszystko zależy od własnej pracy rąk, staranności i przede wszystkim cierpliwości. Grubość kreski i jej długość regulujemy poprzez nacisk stalówki na paznokieć dzięki czemu sami sterujemy kreską tworząc w efekcie misterne i oryginalne wzory. Do większości STYLOGRAFÓW dołączone są różne wielkości stalówek, dzięki którym dodatkowo  zwiększamy różnorodność wykonywanych zdobień.


DSC_0681.JPG


Mam oba ale osobiście bardziej przypadł mi do gustu STYLOGRAF. Dlaczego? Otóż jest łatwiejszy w utrzymaniu w czystości no i mogę dowolnie zmieniać kolory tuszów. Mam również większe pole manewru ponieważ mogę również wykorzystać do zdobienia rzadkich farb akrylowych, akwarelowych, kolorowych żeli oraz lakierów hybrydowych, gdzie w Rapidografie tej dowolności nie ma. Rapidografem wzory wykonujemy tylko i wyłącznie specjalnymi tuszami. Nalezy pamiętać o tym, że tusz szybko schnie i może zapchać nam cały mechanizm i przyrząd będzie bezużyteczny. Aby temu zapobiec rapidograf najlepiej jest oczyścić po zakończeniu pracy. Zwłaszcza jeśli planujesz go nie używać dłużej. Zaschnięty tusz w końcówce może spowodować konieczność jej wymiany!!

A tak prezentują się przykładowe wzory wykonane STYLOGRAFEM.


DSC_0690.JPGDSC_0615.JPG


Jak Wam się podobają WZORY MEHNDI ? Dajcie znać w komentarzach :)


Korzystając z okazji chciałabym Was prosić o głos na moją pracę w konkursie na wiosenne paznokcie zrobione właśnie metodą MEHNDI :D Poniżej zamieszczę link na Facebooka. Pomóżcie w realizacji marzenia :D do wygrania jest kurs na dowolną metodę zdobień na który marzy mi się pójść. Zapraszam do lajkowania :D
www.facebook.com/(…)676752692462718…

Nie możesz dodać komentarza.